Szkolne projekty

Co to jest „TEO”?
„TEO” („Tage Ethischer Orientierung”)
„Dni Orientacji Etycznej“ to istniejący już od 12 lat  model przekazywania młodemu pokoleniu myśli i wartości, realizowany z sukcesem przez kościół ewangelicki i katolicki północnych Niemiec we współpracy z ministerstwem oświaty, nauki i kultury Meklemburgii Pomorza Przedniego. TEO wykraczając poza wszelkie granice światopoglądowe stwarza możliwość określenia siebie, własnych doświadczeń, lęków, nadziei i drogi życiowej. W małych grupach poruszane są w kreatywny sposób kwestie egzystencjalne dotyczące poszukiwania tożsamości i zdefiniowania swojej roli w społeczeństwie. Uczestnicy podlegają różnym konstelacjom grupowym i poznają nowe metody pracy rzadko wykorzystywane w szkole. Na trwających 3 do 4 dni warsztatach spotykają się uczniowie różnych szkół, grup wiekowych i religii, aby współpracować i uczyć się w małych grupach. Spotkania merytorycznie przygotowywane są przez nauczycieli, pracowników instytucji kościelnych do spraw dzieci i młodzieży, studentów i wolontariuszy.
 CIMG2417